Skip to content

Blog

Stary Pantaleimon – górska wioska z widokiem na morze

W trakcie naszej dwutygodniowiej mobiności mieliśmy okazję odwiedzić piękne skalne miasto z widokiem na Masyw Olimpu i Morze Egejskie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą wideorelacją w której przyliżymy Wam historię tego unikatowego miasteczka.

Join our tour in the Old Pantaleimon

Hi! We are Ola, Marysia, Oliwia, Nikola, Julia, Wiktoria and Milena from 1st LO in Dębica. Today we are taking you on a trip to the Old Pantaleimon. We will show you the most beautiful views of the town and tell you how to plan a trip to this unique place.

Kulisy kręcenia videobloga

Praca nad videoblogiem choć pracochłonna była dla nas niezwykle przyjemna. Po rozeznaniu w miasteczku, sprawdzeniu możliwości i wybrani miejsc, które wydały się nam szczególnie interesujące spisaliśmy plan kręcenia ujęć i opracowaliśmy scenariusz wraz z tekstami. Tak przygotowani rozpoczęliśmy kręcenie materiału, który zmontowaliśmy później w pracowni komputerowej.

Dziennik ze Skiathos

Skiathos to niewielka wyspa o powierzchni zaledwie 48 km² słynie z licznych plaż. Charakterystyczną rośliną jest tu drzewo piniowe, które porasta dużą część wyspy. Okaz ten dał nawet nazwę jednej z plaż – Koukounaries („plaża szyszkowa”). Piasek na niektórych plażach zawiera dużo miki, co sprawia, że błyszczy się on w słońcu.

Dziennik z Litohoro

Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XVI wieku. To idealne miejsce dla osób chcących rozpocząć swoją wspinaczkę na najwyższy szczyt Mitikias (2917 m.n.p.m.). To tam, według mitologii, miało siedzibę 12 bogów Olimpijskich. Z Litochoro prowadzi też droga do Wąwozu Enipeasa oraz słynnych Wanien Afrodyty.

Kilkugodzinna wycieczka do Litochoro

Jednym z ciekawszych przyrodniczo miejsc Riwiery Olimpijskiej jest miejscowość Litochoro, położona o podnóży Masywu Olimpu Zapoznaj się z planem naszej podróży i zainspiruj się do zaplanowania swojej wycieczki.

Dzień w klasztorach Meteora

Greckie słowo Meteora oznacza właśnie „zawieszony w powietrzu” i idealnie opisuje te niesamowite greckie prawosławne monastyry.

Pierwszy dzień w Grecji

Dziś wyjątkowy dla nas dzień. Dotarliśmy do Grecji! Podróż minęła nam spokojnie i jesteśmy pełni energii i gotowi na poznawanie tego pięknego kraju. Na naszym blogu zrelacjonujemy Wam przebieg naszej mobilności. Mamy nadzieję, że stanie się on dla Was inspiracją do podróży.

Regionalne Muzeum Folkloru w Gonnoi

Dzień o smaku oliwek! Najstarsze drzewo oliwne liczy ponad 3 tysiące lat, niektórzy badacze wskazują, że może mieć nawet 5 tysięcy. Mieliśmy okazję zobaczyć jak produkcja oliwy w Grecji wygladała setki lat temu i jak wygląda dziś.

Szkoła partnerska

Czy polska szkoła różni się od szkoły greckiej? Najlepiej dowiedzieć się tego u źródła.